Terminarz

Maj
11
sob
Naturopata – kurs zawodowy @ LUBLIN, Lubomelska 14
Maj 11@9:00 am – Gru 15@3:00 pm

“Naturopata – Instrukcja obsługi człowieka”

to szkolenie adresowane do każdego kto chce posiąść wiedzę teoretyczną i umiejętności

praktyczne z zakresu naturalnych metod terapeutycznych.

Po tym szkoleniu będziesz potrafił/a poradzić sobie m.in. z codziennymi dolegliwościami i problemami na każdym poziomie fizycznym i energetycznym, a także zrozumiesz ich powstawanie m.in. bóle głowy, migreny, bóle mięśniowe, bóle stawowe, stany zapalne, stresy i napięcia nerwowe, zaburzenia pokarmowe, blokady limfatyczne, blokady energetyczne, osłabienie układu odpornościowego, zatoksycznienie organizmu, szumy uszne, bóle zatok etc.

Nauczymy Cię postrzegać organizm człowieka w sposób holistyczny. Będziesz potrafił/a pracować z układem mięśniowo-powięziowym i kostno-stawowym dzięki zastosowaniu różnych technik i metod terapii manualnej m.in. masażu, terapii bańką chińską oraz z układem energetycznym wykorzystując metody bioterapii, biomasażu i radiestezji terapeutycznej.

Ze względu na holistyczną pracę terapeutyczną z człowiekiem, posiądziesz podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii oraz anatomii energetycznej. W ramach szkolenia przewidziany jest kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który poprowadzi ratownik medyczny z odpowiedniej placówki szkoleniowej.

Wykładowcy i instruktorzy szkolenia, to pasjonaci i wieloletni praktycy w swoich zawodach w Gabinetach Studio Medycyny Holistycznej w Lublinie, Warszawie, Rzeszowie i Sandomierzu.

WWW.STUDIOHOLISTYKI.PL

WWW.STUDIOHOLISTYKA.PL

mgr Magdalena Maria Boroń

(Mistrz Naturopata, Dypl. Chiropraktyk, Dypl. Bioenergoterapeuta)

mgr Mariusz Dąbrowski

(Mistrz Naturopata, Dypl. Chiropraktyk, Dypl. Biomasażysta)

Program szkolenia przygotowany pod wymogi egzaminu czeladniczego państwowego „Naturopata” (kod 323009) w Izbach Rzemieślniczych w Polsce. Szkolenie Naturopata podzielone jest na dwa moduły – fizyczny i energetyczny.

Obejmuje 8 weekendowych zjazdów raz w miesiącu. Aby uzyskać zaświadczenie naszego ośrodka szkoleniowego oraz podejść do egzaminu państwowego na naturopatę trzeba ukończyć dwa moduły i zdać egzamin wewnętrzny. Istnieje możliwość uczestniczenia tylko w jednym z modułów oraz na wybranym warsztacie np. świecowanie uszu, terapia bańką chińską i zostanie ono poświadczone dyplomem.

 

PLAN SZKOLENIA:

Moduł – FIZJONOMIA CZŁOWIEKA

1 ZJAZD

Dzień 1: Naturopata – zarys zawodu, podstawa prawna, kompetencje (wykład); Anatomia człowieka – układ nerwowy, kostny, mięśniowy (wykłady); Budowa, funkcje i profilaktyka kręgosłupa (wykład); Budowa systemu powięziowego (wykład); wstęp do masażu tkanek głębokich (wykład).

Dzień 2: Wstęp do masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego (zajęcia praktyczne); anatomia palpacyjna miednicy oraz wstęp do terapii (zajęcia praktyczne).

2 ZJAZD

Dzień 1: Masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe – grzbiet, miednica, szyja (zajęcia praktyczne); masaż klasyczny (wykład); masaż klasyczny: grzbiet, miednica, szyja (zajęcia praktyczne)

Dzień 2: Chiropraktyka (wykład); chiropraktyka – mobilizacje miednicy (zajęcia praktyczne); terapia wybranych punktów spustowych (zajęcia praktyczne)

3 ZJAZD 

Dzień 1: Anatomia człowieka: układ pokarmowy, dokrewny, kwionośny i limfatyczny (wykłady); brzuch – masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe (zajęcia praktyczne); masaż kończyny dolnej (zajęcia praktyczne)

Dzień 2: warsztat 6 godzinny: Terapia Bańkami Chińskimi i świecowanie uszu (wykład i zajęcia praktyczne) 

4 ZJAZD 

Dzień 1: Refleksoterapia stóp (wykład i zajęcia praktyczne); masaż kończyny górnej (zajęcia praktyczne); Sposoby oczyszczania organizmu – post, mieszanki ziołowe, kuracje, woda. Dieta jako podstawa równowagi organizmu (wykłady)

Dzień 2: Kurs pierwszej pomocy – certyfikowany

 

Moduł – SYSTEM ENERGETYCZNY CZŁOWIEKA

5 ZJAZD

Dzień 1: Bioenergoterapia – zarys zawodu, podstawa prawna, rys historyczny (wykład); Biopole człowieka: czakry, ciała subtelne, kanały energetyczne – budowa, opis, funkcje, polaryzacja (wykład); koloroterapia (wykład); uwrażliwienie dłoni (zajęcia praktyczne); oczyszczanie energetyczne biopola i czakr (zajęcia praktyczne)

Dzień 2: BHP bioterapii, wampiryzm energetyczny, sposoby oczyszczania przestrzeni energetycznej (wykład); zabieg bioenergoterapeutyczny – procedura, podstawowe zasady i główne fazy zabiegu (wykład, zajęcia praktyczne)

6 ZJAZD 

Dzień 1: Filozofia pięciu przemian, ying/yang; meridiany główne, zegar biologiczny, wybrane punkty na meridianach – zastosowanie, topografia (wykład i zajęcia praktyczne)

Dzień 2: Medytacja (wykład i zajęcia praktyczne); gesty dłoni: mudry i klucze do czakr – wykład i ćwiczenia; zabieg biomasażu – ćwiczenia; wyczuwanie czakr – ćwiczenia 

7 ZJAZD

Dzień 1: Radiestezja terapeutyczna (wykład, zajęcia praktyczne)

Dzień 2: Medycyna somatyczna (psychosomatyka) – totalna biologia, wzorce energetyczne zapisane w ciele, karma, poziomy świadomości, energia męska i żeńska (wykład)

8 ZJAZD 

Dzień 1: Krystaloterapia, Radiestezja z elementami geotroniki i fitotroniki (wykład i zajęcia praktyczne)

Dzień 2: Bioenergoterapia i bioterapia z elementami radiestezji terapeutycznej – ćwiczenia praktyczne doskonalące i utrwalające wiedzę; uroczyste rozdanie dyplomów i świadectw ukończenia (zaświadczenia MEN)

 

Zajęcia dnia pierwszego w sobotę rozpoczynają się o godz. 9:00 a kończą o godz. 18:00. Zajęcia dnia drugiego w niedzielę rozpoczynają się o godz. 8:00 a kończą o godz. 15:00

——————————————————-

NABÓR NA NOWĄ EDYCJĘ ! TERMIN ROZPOCZĘCIA: wiosna 2020 r. (Dokładne terminy zjazdów w 2020 r. podamy wkrótce)

WARUNKIEM UCZESTNICTWA JEST WYPEŁNIENIE FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO NA STRONIE:

https://holistyka-odz.pl/naturopata-kurs-zawodowy/

ORAZ WPŁATA ZALICZKI W WYSOKOŚCI PIERWSZEGO ZJAZDU – 450 zł, w ciągu 7 dni od dnia otrzymania wiadomości zwrotnej na wskazany e-mail w formularzu.

Numer konta do wpłaty:

Magdalena Boroń

mBank 98 1140 2004 0000 3302 7677 2044

z dopiskiem Naturopata – kurs zawodowy, imię i nazwisko, nr telefonu

CENA – 450 zł / za 1 zjazd

Cena całego kursu – 3600 zł

Brak opłaty rezerwacyjnej w terminie spowoduje automatyczne usunięcie zgłoszenia.

Ukończenie kursu zawodowego będzie poświadczone zaświadczeniem MEN oraz Certyfikatem Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Holistyka.

Zajęcia odbywają się w Hotelu Campanile w Lublinie, ul. Lubomelska 14, 20-067 Lublin. Uczestnicy korzystają z barku kawowego.

Certyfikat ukończenia kursu zawodowego Naturopata
Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Holistyka
:

FOTORELACJA Z DRUGIEJ EDYCJI KURSU:

FOTORELACJA Z PIERWSZEJ EDYCJI KURSU:

Cze
14
pt
Integrujący Masaż Tkanek Głębokich
Cze 14@9:00 am – Cze 16@6:00 pm

Fluid-Bodywork – Płynna Integrująca Praca Z Ciałem

Masaż Tkanek Głębokich i Rozluźnianie Mięśniowo-Powięziowe

Łączenie Technik Terapeutycznych w płynną integrującą sesję pracy z całym ciałem

 

Serdecznie zapraszamy na kurs prowadzony przez 

mgr Piotra Szałańskiego

Certyfikowanego Terapeutę Integracji Strukturalnej (CASI/EGSI)

OPIS SZKOLENIA:
Nawet najsprawniejszy dotyk i najlepsze techniki zastosowane w sposób przypadkowy mogą spowodować, że nasi pacjenci poczują się rozstrojeni, co uniemożliwi nam osiągnięcie założonych celów terapeutycznych. Podczas tego kursu zaprezentowane i przećwiczone zostanie wiele przydatnych technik i strategii postępowania, jednak najważniejszym jego aspektem będzie spojrzenie na daną dysfunkcję w ujęciu holistycznym i zaplanowanie efektywnej sesji terapeutycznej, dzięki której osiągniemy najważniejsze cele i jednocześnie wprowadzimy pacjentów w stan wygody i integracji.

Skupimy się na doskonaleniu umiejętności palpacji, aby móc określić w jakich obszarach restrykcje miękkotkankowe wymagają naszej uwagi. Zrozumienie natury restrykcji pierwotnych i wtórnych jest niezwykle ważne, aby móc przyjąć logiczne podejście do terapii tkanek miękkich, elementów kostnych, restrykcji, reakcji kompensacyjnych i neurologicznego uwolnienia. Zostaną wyjaśnione podstawy planowania sesji, które koncentrują się na leczeniu dysfunkcji zamiast na „pogoni za bólem”.

Będziemy uczyć się planowania efektywnej sesji terapeutycznej skoncentrowanej na leczeniu powiązań powodujących ból, uczucie sztywności czy ograniczenie ruchomości Pacjenta przez zastępowanie skupienia na wyizolowanej dolegliwość spojrzeniem i podejściem holistycznym. Korzyści z tego kursu odniosą zarówno masażyści wykonujący masaże całościowe jak również fizjoterapeuci.

OPIS ZAGADNIEŃ:

• Krótkie omówienie umiejętności manualnych oraz technik
• Jasność co do intencji technik
• Biomechanika efektywnego i przyjemnego dotyku
• Planowanie sesji
• Przygotowanie i ocena
• Nadawanie priorytetów celom
• Przechodzenie pomiędzy segmentami ciała w celu wywołania uczucia połączenia
• Cele precyzujące intencje pracy
• Pozycja leżenia przodem
• Górna część ciała
• Połączenie szyi z górną częścią klatki piersiowej
• Uwalnianie łopatki od klatki piersiowej
• Uwalnianie kończyny górnej od łopatki
• Połączenie pleców z miednicą i kończynami dolnymi
• Praca z rotatorami
• Wyrównanie wzorców napięciowych miednicy
• Przechodzenie z miednicy na mięśnie kulszowo-goleniowe, pasmo biodrowo-piszczelowe i przywodziciele
• Przywrócenie równowagi boczno/przyśrodkowej w stopach i kończynach górnych, poprawa ruchu stawu skokowego
• Pozycja leżenia tyłem
• Dolna część ciała
• Zgięcie podeszwowe/grzbietowe w stawie skokowym
• Zrównoważenie pronacji i supinacji
• Kolano i udo
• Miednica i dolne partie brzucha
• Terapia mięśnia lędźwiowego i biodrowego
• Obręcz barkowa
• Kończyny górne
• Praca z szyją i głową

PROGRAM SZKOLENIA:

• Dzień 1

• 09:00-10:45 Wprowadzenie: Znaczenie integracji, biomechanika i intencja ruchów, planowanie sesji – przygotowanie i ocena,
• 10:45-11:00 Przerwa I
• 11:00-13:00 Masaż tylnej części klatki piersiowej w pozycji leżenia przodem, uwalnianie łopatki i przejście na obręcz barkową oraz szyję, tylną części ramion/kończyn górnych
• 13:00-14:00 Przerwa obiadowa
• 14:00-15:45 Masaż odcinka lędźwiowego i tylnej części miednicy oraz mięśnie kulszowo-goleniowe, pasmo biodrowo-piszczelowe i przywodziciele w leżniu przodem
• 15:45-16:00 Przerwa II
• 16:00-18:00 Płynny masaż integrujący tył ciała w pozycji leżenia przodem

• Dzień 2

• 9:00-10:45 Masaż brzucha, klatki piersiowej, obręczy barkowej i kończyn górnych w leżeniu tyłem
10:45-11:00 Przerwa
• 11:00-13:00 Masaż uda: mięsień czworogłowy, przywodziciele, odwodziciele i mięśnie kulszowo- goleniowe w leżeniu tyłem,
13.00-14:00 Przerwa obiadowa
• 14:00-15:45 Masaż stóp, podudzi w pozycji leżenia tyłem, masaż podudzi i stopy w leżeniu przodem.
• 15.45-16:00 Przerwa II
• 16.00-18:00 Płynny masaż integrujący przód ciała w pozycji leżenia tyłem,

• Dzień 3

• 9:00-10.45 Masaż obręczy barkowej, szyi i głowy,
• 10:15-11.00 Przerwa
• 11.00-13.00 Zintegrowany Całościowy Masaż Tkanek Głębokich Prezentacja
• 13:00-14:00 Przerwa obiadowa
• 14:00-15:45 Zintegrowany Całościowy Masaż Tkanek Głębokich (pierwsza zmiana)
• 15:45-16.00 Przerwa
• 16.00-17.45 Zintegrowany Całościowy Masaż Tkanek Głębokich (druga zmiana)
• 17:45-18:00 Zakończenie, rozdanie dyplomów.

TERMIN SZKOLENIA:

podamy wkrótce

KOSZT SZKOLENIA:

1200 zł

ZGŁOSZENIA:

WARUNKIEM UCZESTNICTWA JEST WYPEŁNIENIE FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO ORAZ WPŁATA ZALICZKI 600 zł – w ciągu tygodnia od wysłania zgłoszenia na konto organizatora ODZ-Holistyka. Następnie, najpóźniej tydzień przed ostatnim zjazdem należy opłacić pozostałą kwotę szkolenia. Jeżeli szkolenie nie odbędzie się z naszej winy (np. nie zbierze się odpowiednia liczba chętnych) – zaliczka zostaje zwrócona. W przypadku rezygnacji z kursu przez uczestnika, przedpłata nie podlega zwrotowi.

WPŁATA NA KONTO:

mBank 98 1140 2004 0000 3302 7677 2044  Magdalena Boroń

z dopiskiem Integrujący Masaż Tkanek Głębokich, imię i nazwisko, nr telefonu

MIEJSCE KURSU:

WARSZAWA. Dokładne miejsce kursu zostanie podane wkrótce.

POZOSTAŁE:

W cenie barek kawowy

Odbyty kurs poświadczamy dyplomem

Cze
21
pt
Integracja Strukturalna Hellerwork
Cze 21@9:00 am – Cze 24@6:00 pm

Integracja Strukturalna Hellerwork

Po raz pierwszy w Polsce!

(Zapraszamy na 4 dniowe praktyczne warsztaty wprowadzające w metodę)

Czym jest Hellerwork?

Jest to metoda pracy z ciałem zawierająca w sobie Integrację Strukturalną, edukację ruchową oraz psychologię somatyczną. Kombinacja ta pozwala na indywidualne traktowanie struktury ciała, uwolnienie przewlekłych dolegliwości i stworzenie nowych relacji w ciele.

Prowadzący zajęcia to Daniel Bienenfeld – dyrektor do spraw nauczania i starszy wykładowca w Szkole Integracji Strukturalnej Hellerwork. Autor “Align for Life” oraz “The Body Mastery System”.

www.DanBienenfeld.com

Twórcą metody Hellerwork jest Joseph Heller. Urodził się on w Polsce w roku 1940. Podstawowe wykształcenie zdobył w Europie. W wieku 16 lat wyemigrował do Los Angeles w USA. W roku 1962 ukończył Cal Tech i spędził 10 lat jako inżynier lotniczy w Jet Propulsion Laboratory w Pasadena, California, gdzie zdobył duże doświadczenie w temacie stresu strukturalnego.

www.hellerwork.com

Heller zaangażował się w psychologię humanistyczną i ostatecznie opuścił inżynierię. Został dyrektorem Kairos, centrum rozwoju ludzkości w Los Angeles, i uczestniczył w całorocznych programach szkoleniowych z zakresu bioenergetyki, Gestalt, “wzorcowania” z Judith Aston, a także w krótszych warsztach z Buckmisterem Fullerem, Johnem Lilly i Viginią Satir.

Został Rolferem w 1972 roku i kontynuował naukę do 1978 roku u Idy Rolf, twórczyni integracji strukturalnej. Został pierwszym prezesem Rolf Institute w 1975 roku.

Dzięki swojemu unikalnemu połączeniu wiedzy i szkolenia w zakresie integracji strukturalnej, edukacji ruchowej i świadomości energetycznej ciała, Heller zaczął syntetyzować nową formę pracy z ciałem. W 1978 opuścił Rolf Institute i przeniósł się do San Francisco Bay Area, gdzie założył Hellerwork.

Heller obecnie mieszka i pracuje w Mount Shasta w Kalifornii. Kontynuuje innowacje i zachęca do ekspansji i rozwoju Hellerwork na całym świecie.

Na czterodniowych zajęciach wprowadzających do metody Hellerwork studenci zapoznają się z podstawami metody co pozwoli na używanie pewnych reguł w ich dalszej pracy. Nauczą się wielu umiejętności, które będą mogły zostać zastosowane zaraz po szkoleniu. Poniżej poglądowy plan zajęć:

Dzień 1 (Czerwiec 21, 2019) Integracja Strukturalna
Ocena strukturalnego ułożenia ciała. Połączenie pomiędzy strukturą i funkcją. Strategie, korekty posturalnych wzorców. Uwolnienie i rozluźnienienapięć w ciele
09:00 – 10:00 Wprowadzenie do Integracji Strukturalnej Hellerwork
10:00 – 10:15 Przerwa
10:15 – 12:15 Wykład na temat Hellerwork oraz modelu strukturalnego i powięzi
12:15 – 13:15 Przerwa obiadowa
13:15 – 15:15 Zajęcia praktyczne – klatka piersiowa, obręcz barkowa oraz kark.
15:15 – 17:15 Zajęcia praktyczne – miednica i kręgosłup
Dzień 2(Czerwiec 22, 2019) Edukacja ruchowa Hellerwork
Jak wzorce ruchu wpływają na ciało. Jak ocenić wzorce ruchowe pacjenta. Edukacja ruchowa.
09:00 – 10:00 Praktyczne zajęcia ruchowe Hellerwork
10:00 – 10:15 Przerwa
10:15 – 12:15 Wykład na temat edukacji ruchowej Hellerwork
12:15 – 13:15 Przerwa obiadowa
13:15 – 15:15 Wykład na temat prowadzenia i zastosowania dialogu – doświadczanie.
15:15 – 16:15 Doskonalenie umiejętności prowadzenia, torowanie i reedukacji ruchu.
16:15 – 17:15 Praktyczne zajęcia technik Integracji Strukturalnej
Dzień 3 (Czerwiec 23, 2019) Psychologia somatyczna
Podstawy i teoria dialogu. Koncentrowanie somatyczne. Zastosowanie terapeutyczne dialogu. Dialog ciała/uważności. Tematyka Integracji Strukturalnej Hellerwork.
9:00 – 10:00 Praktyczne zajęcia ruchowe
10:00 – 10:15 Przerwa
10:15 – 12:15 Wykład na temat prowadzenia i zastosowania dialogu – doświadczanie
12:15 – 13:15 Przerwa obiadowa
13:15 – 15:15 Koncentrowanie somatyczne
15:15 – 16:15 Terapeutyczny dialog
16:15 – 17:15 Dialog w trakcie pracy z ciałem
Dzień 4 (czerwiec 24, 2019)  Wszystko razem
Obserwacja demonstracji sesji Hellerwork. Nauka umiejętności potrzebnych do wykonania sesji. Wymiana sesji między studentami.
09:00 – 10:00 Praktyczne zajęcia ruchowe Hellerwork
10:00 – 10:15 Przerwa
10:15 – 12:15 Demo sesji Hellerwork (pytania i odpowiedzi)
12:15 – 13:15 Przerwa obiadowa
13:15 –17:15 Wymiana sesji (połączenie wszystkich zdobytych umiejętności)
Zapraszamy Was na całkowicie nowe i wyjątkowe szkolenie, które przeznaczone jest dla:

➡ masażystów,
➡ terapeutów integracji strukturalnej,
➡ fizjoterapeutów,
➡ osteopatów,
➡ naturopatów,
➡ lekarzy,
➡ dla wszystkich osób pracujących dłońmi z ciałem pacjenta,
➡ trenerów personalnych,
➡ instruktorów jogi, pilates,
➡ instruktorów innych metod ruchowych zainteresowanych poszerzeniem wachlarza swoich umiejętności,
➡ psychologów,
➡ psychoterapeutów

TERMIN SZKOLENIA:

podamy wkrótce

KOSZT SZKOLENIA:

2500 zł

ZGŁOSZENIA:

WARUNKIEM UCZESTNICTWA JEST WYPEŁNIENIE FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO ORAZ WPŁATA ZALICZKI 500 zł – w ciągu tygodnia od wysłania zgłoszenia na konto organizatora ODZ-Holistyka. Następnie, najpóźniej 14 dni przed zjazdem należy opłacić pozostałą kwotę szkolenia. Jeżeli szkolenie nie odbędzie się z naszej winy (np. nie zbierze się odpowiednia liczba chętnych) – zaliczka zostaje zwrócona. W przypadku rezygnacji z kursu przez uczestnika, przedpłata nie podlega zwrotowi.

Formularz na stronie: https://holistyka-odz.pl/integracja-strukturalna-hellerwork/

WPŁATA NA KONTO:

mBank 98 1140 2004 0000 3302 7677 2044  Magdalena Boroń

z dopiskiem Integracja strukturalna Hellerwork, imię i nazwisko, nr telefonu

MIEJSCE KURSU:

Pabianice (ŁÓDŹ) dokładną lokalizację sali szkoleniowej podamy wkrótce

WSPÓŁORGANIZATOR:

masaztkanekglebokich.pl
Łukasz Czubaszewski, Piotr Szałański S.C
27 Grudnia 9/8, 61 – 737 Poznań

kontakt:

Agata Konarska
szkolenia.mtg@gmail.com
☎ +48 662 310 264

POZOSTAŁE:

W cenie barek kawowy

Odbyty kurs poświadczamy dyplomem