Terminarz

Maj
11
sob
Naturopata – kurs zawodowy @ LUBLIN, Lubomelska 14
Maj 11@9:00 am – Gru 15@3:00 pm

“Naturopata – Instrukcja obsługi człowieka”

to szkolenie adresowane do każdego kto chce posiąść wiedzę teoretyczną i umiejętności

praktyczne z zakresu naturalnych metod terapeutycznych.

Po tym szkoleniu będziesz potrafił/a poradzić sobie m.in. z codziennymi dolegliwościami i problemami na każdym poziomie fizycznym i energetycznym, a także zrozumiesz ich powstawanie m.in. bóle głowy, migreny, bóle mięśniowe, bóle stawowe, stany zapalne, stresy i napięcia nerwowe, zaburzenia pokarmowe, blokady limfatyczne, blokady energetyczne, osłabienie układu odpornościowego, zatoksycznienie organizmu, szumy uszne, bóle zatok etc.

Nauczymy Cię postrzegać organizm człowieka w sposób holistyczny. Będziesz potrafił/a pracować z układem mięśniowo-powięziowym i kostno-stawowym dzięki zastosowaniu różnych technik i metod terapii manualnej m.in. masażu, terapii bańką chińską oraz z układem energetycznym wykorzystując metody bioterapii, biomasażu i radiestezji terapeutycznej.

Ze względu na holistyczną pracę terapeutyczną z człowiekiem, posiądziesz podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii oraz anatomii energetycznej. W ramach szkolenia przewidziany jest kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który poprowadzi ratownik medyczny z odpowiedniej placówki szkoleniowej.

Wykładowcy i instruktorzy szkolenia, to pasjonaci i wieloletni praktycy w swoich zawodach w Gabinetach Studio Medycyny Holistycznej w Lublinie, Warszawie, Rzeszowie i Sandomierzu.

WWW.STUDIOHOLISTYKI.PL

WWW.STUDIOHOLISTYKA.PL

mgr Magdalena Maria Boroń

(Mistrz Naturopata, Dypl. Chiropraktyk, Dypl. Bioenergoterapeuta)

mgr Mariusz Dąbrowski

(Mistrz Naturopata, Dypl. Chiropraktyk, Dypl. Biomasażysta)

Program szkolenia przygotowany pod wymogi egzaminu czeladniczego państwowego „Naturopata” (kod 323009) w Izbach Rzemieślniczych w Polsce. Szkolenie Naturopata podzielone jest na dwa moduły – fizyczny i energetyczny.

Obejmuje 8 weekendowych zjazdów raz w miesiącu. Aby uzyskać zaświadczenie naszego ośrodka szkoleniowego oraz podejść do egzaminu państwowego na naturopatę trzeba ukończyć dwa moduły i zdać egzamin wewnętrzny. Istnieje możliwość uczestniczenia tylko w jednym z modułów oraz na wybranym warsztacie np. świecowanie uszu, terapia bańką chińską i zostanie ono poświadczone dyplomem.

 

PLAN SZKOLENIA:

Moduł – FIZJONOMIA CZŁOWIEKA

1 ZJAZD

Dzień 1: Naturopata – zarys zawodu, podstawa prawna, kompetencje (wykład); Anatomia człowieka – układ nerwowy, kostny, mięśniowy (wykłady); Budowa, funkcje i profilaktyka kręgosłupa (wykład); Budowa systemu powięziowego (wykład); wstęp do masażu tkanek głębokich (wykład).

Dzień 2: Wstęp do masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego (zajęcia praktyczne); anatomia palpacyjna miednicy oraz wstęp do terapii (zajęcia praktyczne).

2 ZJAZD

Dzień 1: Masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe – grzbiet, miednica, szyja (zajęcia praktyczne); masaż klasyczny (wykład); masaż klasyczny: grzbiet, miednica, szyja (zajęcia praktyczne)

Dzień 2: Chiropraktyka (wykład); chiropraktyka – mobilizacje miednicy (zajęcia praktyczne); terapia wybranych punktów spustowych (zajęcia praktyczne)

3 ZJAZD 

Dzień 1: Anatomia człowieka: układ pokarmowy, dokrewny, kwionośny i limfatyczny (wykłady); brzuch – masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe (zajęcia praktyczne); masaż kończyny dolnej (zajęcia praktyczne)

Dzień 2: warsztat 6 godzinny: Terapia Bańkami Chińskimi i świecowanie uszu (wykład i zajęcia praktyczne) 

4 ZJAZD 

Dzień 1: Refleksoterapia stóp (wykład i zajęcia praktyczne); masaż kończyny górnej (zajęcia praktyczne); Sposoby oczyszczania organizmu – post, mieszanki ziołowe, kuracje, woda. Dieta jako podstawa równowagi organizmu (wykłady)

Dzień 2: Kurs pierwszej pomocy – certyfikowany

 

Moduł – SYSTEM ENERGETYCZNY CZŁOWIEKA

5 ZJAZD

Dzień 1: Bioenergoterapia – zarys zawodu, podstawa prawna, rys historyczny (wykład); Biopole człowieka: czakry, ciała subtelne, kanały energetyczne – budowa, opis, funkcje, polaryzacja (wykład); koloroterapia (wykład); uwrażliwienie dłoni (zajęcia praktyczne); oczyszczanie energetyczne biopola i czakr (zajęcia praktyczne)

Dzień 2: BHP bioterapii, wampiryzm energetyczny, sposoby oczyszczania przestrzeni energetycznej (wykład); zabieg bioenergoterapeutyczny – procedura, podstawowe zasady i główne fazy zabiegu (wykład, zajęcia praktyczne)

6 ZJAZD 

Dzień 1: Filozofia pięciu przemian, ying/yang; meridiany główne, zegar biologiczny, wybrane punkty na meridianach – zastosowanie, topografia (wykład i zajęcia praktyczne)

Dzień 2: Medytacja (wykład i zajęcia praktyczne); gesty dłoni: mudry i klucze do czakr – wykład i ćwiczenia; zabieg biomasażu – ćwiczenia; wyczuwanie czakr – ćwiczenia 

7 ZJAZD

Dzień 1: Radiestezja terapeutyczna (wykład, zajęcia praktyczne)

Dzień 2: Medycyna somatyczna (psychosomatyka) – totalna biologia, wzorce energetyczne zapisane w ciele, karma, poziomy świadomości, energia męska i żeńska (wykład)

8 ZJAZD 

Dzień 1: Krystaloterapia, Radiestezja z elementami geotroniki i fitotroniki (wykład i zajęcia praktyczne)

Dzień 2: Bioenergoterapia i bioterapia z elementami radiestezji terapeutycznej – ćwiczenia praktyczne doskonalące i utrwalające wiedzę; uroczyste rozdanie dyplomów i świadectw ukończenia (zaświadczenia MEN)

 

Zajęcia dnia pierwszego w sobotę rozpoczynają się o godz. 9:00 a kończą o godz. 18:00. Zajęcia dnia drugiego w niedzielę rozpoczynają się o godz. 8:00 a kończą o godz. 15:00

——————————————————-

NABÓR NA NOWĄ EDYCJĘ ! TERMIN ROZPOCZĘCIA: wiosna 2020 r. (Dokładne terminy zjazdów w 2020 r. podamy wkrótce)

WARUNKIEM UCZESTNICTWA JEST WYPEŁNIENIE FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO NA STRONIE:

https://holistyka-odz.pl/naturopata-kurs-zawodowy/

ORAZ WPŁATA ZALICZKI W WYSOKOŚCI PIERWSZEGO ZJAZDU – 450 zł, w ciągu 7 dni od dnia otrzymania wiadomości zwrotnej na wskazany e-mail w formularzu.

Numer konta do wpłaty:

Magdalena Boroń

mBank 98 1140 2004 0000 3302 7677 2044

z dopiskiem Naturopata – kurs zawodowy, imię i nazwisko, nr telefonu

CENA – 450 zł / za 1 zjazd

Cena całego kursu – 3600 zł

Brak opłaty rezerwacyjnej w terminie spowoduje automatyczne usunięcie zgłoszenia.

Ukończenie kursu zawodowego będzie poświadczone zaświadczeniem MEN oraz Certyfikatem Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Holistyka.

Zajęcia odbywają się w Hotelu Campanile w Lublinie, ul. Lubomelska 14, 20-067 Lublin. Uczestnicy korzystają z barku kawowego.

Certyfikat ukończenia kursu zawodowego Naturopata
Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Holistyka
:

FOTORELACJA Z DRUGIEJ EDYCJI KURSU:

FOTORELACJA Z PIERWSZEJ EDYCJI KURSU:

Paź
19
sob
Chiropraktyka – kurs zawodowy @ 87-134 Przysiek 75, k. Torunia
Paź 19 2019@9:00 am – Lut 9 2020@3:00 pm

Zapraszamy na

Kurs Zawodowy Chiropraktyki – świadectwo MEN

Kod zawodowy 323004; PKD 86.90.D (działalność paramedyczna)

Kurs dla fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, naturopatów, osteopatów oraz osób pracujących z ciałem.

prowadzący:

D.C., B.Sc in Chiropractic M.A., Ac.M, MBAcC;

dr n. med. Henryk Dyczek

TERMIN SZKOLENIA:

19 października 2019 r. odbędzie się rozpoczęcie kolejnej edycji podstawowego kursu chiropraktyki McTimoney-Corley’a w Przysieku/k. Torunia. Terminy zjazdów modułowych są następujące:

Terminy pięciu modułów:
19-20.10.2019 r.; 16-17.11.2019 r.; 14-15.12.2019 r.; 11-12.01.2020 r.; 8-9.02.2020 r.

KOSZT SZKOLENIA:

5000 zł (1000 zł za 1 moduł szkolenia)

ZGŁOSZENIA:

WARUNKIEM UCZESTNICTWA JEST WYPEŁNIENIE FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO (“ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE”) ORAZ WPŁATA ZALICZKI 500 zł – w ciągu 7 dni od wysłania zgłoszenia na konto:

35 1140 2004 0000 3002 7524 6448
Bogumiła Klemp-Dyczek, Tulipanowa 6, 87-134 Przysiek
Tytuł wpłaty: NAZWA KURSU, IMIĘ I NAZWISKO, NR TELEFONU

Brak opłaty rezerwacyjnej w terminie spowoduje automatyczne usunięcie zgłoszenia.
Prosimy o uiszczenie pozostałej kwoty za pierwszy moduł najpóźniej na 21 dni przed dniem rozpoczęcia kursu.
Jeśli do szkolenia pozostało mniej niż 21 dni prosimy o wpłatę całej kwoty za udział w szkoleniu.

Niedokonanie wpłaty pozostałej ceny za szkolenie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału w wybranym szkoleniu i uznane będzie za odstąpienie od umowy przez Zamawiającego/Uczestnika z jego winy. W takiej sytuacji Organizator uprawiony będzie do zatrzymania opłaty rezerwacyjnej, chyba że rezygnacja z udziału w szkoleniu spowodowana jest niespodziewaną sytuacją losową lub chorobą.
ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI RATALNEJ (COMIESIĘCZNEJ) – PO UPRZEDNIM POINFORMOWANIU I UZGODNIENIU Z ORGANIZATOREM.
Jeśli kurs się nie odbędzie z przyczyn Organizatora – opłata rezerwacyjna zostanie zwrócona na wskazane konto uczestnika kursu.

MIEJSCE KURSU:

Przysiek/k. Torunia (Ośrodek Szkoleniowy Caritas Diecezji Toruńskiej, 87-134 Przysiek 75) 

WSPÓŁORGANIZATOR:

Bogumiła Klemp-Dyczek, Tulipanowa 6, 87-134 Przysiek

kontakt: bkd@dyczek.pl

POZOSTAŁE:

Istnieje możliwość zakwaterowania na terenie Ośrodka (bardzo przyzwoity standard, aktualna cena za nocleg 70 pln w dwójce za noc, 90 pln w jedynce), płatne na miejscu gotówką, faktury za noclegi wystawiane są przez Ośrodek, zamówienia noclegów TYLKO MAILOWO bkd@dyczek.pl ze stosownym wyprzedzeniem czasowym. Możliwość bezpłatnego parkowania na terenie Ośrodka.

Wszystkie informacje i formularz zapisu na kurs znajdują się w zakładce “kursy”:

CHIROPRAKTYKA – KURS ZAWODOWY