Terminarz

Maj
11
sob
Naturopata – kurs zawodowy @ LUBLIN, Lubomelska 14
Maj 11@9:00 am – Gru 15@3:00 pm

“Naturopata – Instrukcja obsługi człowieka”

to szkolenie adresowane do każdego kto chce posiąść wiedzę teoretyczną i umiejętności

praktyczne z zakresu naturalnych metod terapeutycznych.

Po tym szkoleniu będziesz potrafił/a poradzić sobie m.in. z codziennymi dolegliwościami i problemami na każdym poziomie fizycznym i energetycznym, a także zrozumiesz ich powstawanie m.in. bóle głowy, migreny, bóle mięśniowe, bóle stawowe, stany zapalne, stresy i napięcia nerwowe, zaburzenia pokarmowe, blokady limfatyczne, blokady energetyczne, osłabienie układu odpornościowego, zatoksycznienie organizmu, szumy uszne, bóle zatok etc.

Nauczymy Cię postrzegać organizm człowieka w sposób holistyczny. Będziesz potrafił/a pracować z układem mięśniowo-powięziowym i kostno-stawowym dzięki zastosowaniu różnych technik i metod terapii manualnej m.in. masażu, terapii bańką chińską oraz z układem energetycznym wykorzystując metody bioterapii, biomasażu i radiestezji terapeutycznej.

Ze względu na holistyczną pracę terapeutyczną z człowiekiem, posiądziesz podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii oraz anatomii energetycznej. W ramach szkolenia przewidziany jest kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który poprowadzi ratownik medyczny z odpowiedniej placówki szkoleniowej.

Wykładowcy i instruktorzy szkolenia, to pasjonaci i wieloletni praktycy w swoich zawodach w Gabinetach Studio Medycyny Holistycznej w Lublinie, Warszawie, Rzeszowie i Sandomierzu.

WWW.STUDIOHOLISTYKI.PL

WWW.STUDIOHOLISTYKA.PL

mgr Magdalena Maria Boroń

(Mistrz Naturopata, Dypl. Chiropraktyk, Dypl. Bioenergoterapeuta)

mgr Mariusz Dąbrowski

(Mistrz Naturopata, Dypl. Chiropraktyk, Dypl. Biomasażysta)

Program szkolenia przygotowany pod wymogi egzaminu czeladniczego państwowego „Naturopata” (kod 323009) w Izbach Rzemieślniczych w Polsce. Szkolenie Naturopata podzielone jest na dwa moduły – fizyczny i energetyczny.

Obejmuje 8 weekendowych zjazdów raz w miesiącu. Aby uzyskać zaświadczenie naszego ośrodka szkoleniowego oraz podejść do egzaminu państwowego na naturopatę trzeba ukończyć dwa moduły i zdać egzamin wewnętrzny. Istnieje możliwość uczestniczenia tylko w jednym z modułów oraz na wybranym warsztacie np. świecowanie uszu, terapia bańką chińską i zostanie ono poświadczone dyplomem.

 

PLAN SZKOLENIA:

Moduł – FIZJONOMIA CZŁOWIEKA

1 ZJAZD

Dzień 1: Naturopata – zarys zawodu, podstawa prawna, kompetencje (wykład); Anatomia człowieka – układ nerwowy, kostny, mięśniowy (wykłady); Budowa, funkcje i profilaktyka kręgosłupa (wykład); Budowa systemu powięziowego (wykład); wstęp do masażu tkanek głębokich (wykład).

Dzień 2: Wstęp do masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego (zajęcia praktyczne); anatomia palpacyjna miednicy oraz wstęp do terapii (zajęcia praktyczne).

2 ZJAZD

Dzień 1: Masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe – grzbiet, miednica, szyja (zajęcia praktyczne); masaż klasyczny (wykład); masaż klasyczny: grzbiet, miednica, szyja (zajęcia praktyczne)

Dzień 2: Chiropraktyka (wykład); chiropraktyka – mobilizacje miednicy (zajęcia praktyczne); terapia wybranych punktów spustowych (zajęcia praktyczne)

3 ZJAZD 

Dzień 1: Anatomia człowieka: układ pokarmowy, dokrewny, kwionośny i limfatyczny (wykłady); brzuch – masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe (zajęcia praktyczne); masaż kończyny dolnej (zajęcia praktyczne)

Dzień 2: warsztat 6 godzinny: Terapia Bańkami Chińskimi i świecowanie uszu (wykład i zajęcia praktyczne) 

4 ZJAZD 

Dzień 1: Refleksoterapia stóp (wykład i zajęcia praktyczne); masaż kończyny górnej (zajęcia praktyczne); Sposoby oczyszczania organizmu – post, mieszanki ziołowe, kuracje, woda. Dieta jako podstawa równowagi organizmu (wykłady)

Dzień 2: Kurs pierwszej pomocy – certyfikowany

 

Moduł – SYSTEM ENERGETYCZNY CZŁOWIEKA

5 ZJAZD

Dzień 1: Bioenergoterapia – zarys zawodu, podstawa prawna, rys historyczny (wykład); Biopole człowieka: czakry, ciała subtelne, kanały energetyczne – budowa, opis, funkcje, polaryzacja (wykład); koloroterapia (wykład); uwrażliwienie dłoni (zajęcia praktyczne); oczyszczanie energetyczne biopola i czakr (zajęcia praktyczne)

Dzień 2: BHP bioterapii, wampiryzm energetyczny, sposoby oczyszczania przestrzeni energetycznej (wykład); zabieg bioenergoterapeutyczny – procedura, podstawowe zasady i główne fazy zabiegu (wykład, zajęcia praktyczne)

6 ZJAZD 

Dzień 1: Filozofia pięciu przemian, ying/yang; meridiany główne, zegar biologiczny, wybrane punkty na meridianach – zastosowanie, topografia (wykład i zajęcia praktyczne)

Dzień 2: Medytacja (wykład i zajęcia praktyczne); gesty dłoni: mudry i klucze do czakr – wykład i ćwiczenia; zabieg biomasażu – ćwiczenia; wyczuwanie czakr – ćwiczenia 

7 ZJAZD

Dzień 1: Radiestezja terapeutyczna (wykład, zajęcia praktyczne)

Dzień 2: Medycyna somatyczna (psychosomatyka) – totalna biologia, wzorce energetyczne zapisane w ciele, karma, poziomy świadomości, energia męska i żeńska (wykład)

8 ZJAZD 

Dzień 1: Krystaloterapia, Radiestezja z elementami geotroniki i fitotroniki (wykład i zajęcia praktyczne)

Dzień 2: Bioenergoterapia i bioterapia z elementami radiestezji terapeutycznej – ćwiczenia praktyczne doskonalące i utrwalające wiedzę; uroczyste rozdanie dyplomów i świadectw ukończenia (zaświadczenia MEN)

 

Zajęcia dnia pierwszego w sobotę rozpoczynają się o godz. 9:00 a kończą o godz. 18:00. Zajęcia dnia drugiego w niedzielę rozpoczynają się o godz. 8:00 a kończą o godz. 15:00

——————————————————-

NABÓR NA NOWĄ EDYCJĘ ! TERMIN ROZPOCZĘCIA: wiosna 2020 r. (Dokładne terminy zjazdów w 2020 r. podamy wkrótce)

WARUNKIEM UCZESTNICTWA JEST WYPEŁNIENIE FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO NA STRONIE:

https://holistyka-odz.pl/naturopata-kurs-zawodowy/

ORAZ WPŁATA ZALICZKI W WYSOKOŚCI PIERWSZEGO ZJAZDU – 450 zł, w ciągu 7 dni od dnia otrzymania wiadomości zwrotnej na wskazany e-mail w formularzu.

Numer konta do wpłaty:

Magdalena Boroń

mBank 98 1140 2004 0000 3302 7677 2044

z dopiskiem Naturopata – kurs zawodowy, imię i nazwisko, nr telefonu

CENA – 450 zł / za 1 zjazd

Cena całego kursu – 3600 zł

Brak opłaty rezerwacyjnej w terminie spowoduje automatyczne usunięcie zgłoszenia.

Ukończenie kursu zawodowego będzie poświadczone zaświadczeniem MEN oraz Certyfikatem Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Holistyka.

Zajęcia odbywają się w Hotelu Campanile w Lublinie, ul. Lubomelska 14, 20-067 Lublin. Uczestnicy korzystają z barku kawowego.

Certyfikat ukończenia kursu zawodowego Naturopata
Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Holistyka
:

FOTORELACJA Z DRUGIEJ EDYCJI KURSU:

FOTORELACJA Z PIERWSZEJ EDYCJI KURSU:

Cze
21
pt
Integracja Strukturalna Hellerwork
Cze 21@9:00 am – Cze 24@6:00 pm

Integracja Strukturalna Hellerwork

Po raz pierwszy w Polsce!

(Zapraszamy na 4 dniowe praktyczne warsztaty wprowadzające w metodę)

Czym jest Hellerwork?

Jest to metoda pracy z ciałem zawierająca w sobie Integrację Strukturalną, edukację ruchową oraz psychologię somatyczną. Kombinacja ta pozwala na indywidualne traktowanie struktury ciała, uwolnienie przewlekłych dolegliwości i stworzenie nowych relacji w ciele.

Prowadzący zajęcia to Daniel Bienenfeld – dyrektor do spraw nauczania i starszy wykładowca w Szkole Integracji Strukturalnej Hellerwork. Autor “Align for Life” oraz “The Body Mastery System”.

www.DanBienenfeld.com

Twórcą metody Hellerwork jest Joseph Heller. Urodził się on w Polsce w roku 1940. Podstawowe wykształcenie zdobył w Europie. W wieku 16 lat wyemigrował do Los Angeles w USA. W roku 1962 ukończył Cal Tech i spędził 10 lat jako inżynier lotniczy w Jet Propulsion Laboratory w Pasadena, California, gdzie zdobył duże doświadczenie w temacie stresu strukturalnego.

www.hellerwork.com

Heller zaangażował się w psychologię humanistyczną i ostatecznie opuścił inżynierię. Został dyrektorem Kairos, centrum rozwoju ludzkości w Los Angeles, i uczestniczył w całorocznych programach szkoleniowych z zakresu bioenergetyki, Gestalt, “wzorcowania” z Judith Aston, a także w krótszych warsztach z Buckmisterem Fullerem, Johnem Lilly i Viginią Satir.

Został Rolferem w 1972 roku i kontynuował naukę do 1978 roku u Idy Rolf, twórczyni integracji strukturalnej. Został pierwszym prezesem Rolf Institute w 1975 roku.

Dzięki swojemu unikalnemu połączeniu wiedzy i szkolenia w zakresie integracji strukturalnej, edukacji ruchowej i świadomości energetycznej ciała, Heller zaczął syntetyzować nową formę pracy z ciałem. W 1978 opuścił Rolf Institute i przeniósł się do San Francisco Bay Area, gdzie założył Hellerwork.

Heller obecnie mieszka i pracuje w Mount Shasta w Kalifornii. Kontynuuje innowacje i zachęca do ekspansji i rozwoju Hellerwork na całym świecie.

Na czterodniowych zajęciach wprowadzających do metody Hellerwork studenci zapoznają się z podstawami metody co pozwoli na używanie pewnych reguł w ich dalszej pracy. Nauczą się wielu umiejętności, które będą mogły zostać zastosowane zaraz po szkoleniu. Poniżej poglądowy plan zajęć:

Dzień 1 (Czerwiec 21, 2019) Integracja Strukturalna
Ocena strukturalnego ułożenia ciała. Połączenie pomiędzy strukturą i funkcją. Strategie, korekty posturalnych wzorców. Uwolnienie i rozluźnienienapięć w ciele
09:00 – 10:00 Wprowadzenie do Integracji Strukturalnej Hellerwork
10:00 – 10:15 Przerwa
10:15 – 12:15 Wykład na temat Hellerwork oraz modelu strukturalnego i powięzi
12:15 – 13:15 Przerwa obiadowa
13:15 – 15:15 Zajęcia praktyczne – klatka piersiowa, obręcz barkowa oraz kark.
15:15 – 17:15 Zajęcia praktyczne – miednica i kręgosłup
Dzień 2(Czerwiec 22, 2019) Edukacja ruchowa Hellerwork
Jak wzorce ruchu wpływają na ciało. Jak ocenić wzorce ruchowe pacjenta. Edukacja ruchowa.
09:00 – 10:00 Praktyczne zajęcia ruchowe Hellerwork
10:00 – 10:15 Przerwa
10:15 – 12:15 Wykład na temat edukacji ruchowej Hellerwork
12:15 – 13:15 Przerwa obiadowa
13:15 – 15:15 Wykład na temat prowadzenia i zastosowania dialogu – doświadczanie.
15:15 – 16:15 Doskonalenie umiejętności prowadzenia, torowanie i reedukacji ruchu.
16:15 – 17:15 Praktyczne zajęcia technik Integracji Strukturalnej
Dzień 3 (Czerwiec 23, 2019) Psychologia somatyczna
Podstawy i teoria dialogu. Koncentrowanie somatyczne. Zastosowanie terapeutyczne dialogu. Dialog ciała/uważności. Tematyka Integracji Strukturalnej Hellerwork.
9:00 – 10:00 Praktyczne zajęcia ruchowe
10:00 – 10:15 Przerwa
10:15 – 12:15 Wykład na temat prowadzenia i zastosowania dialogu – doświadczanie
12:15 – 13:15 Przerwa obiadowa
13:15 – 15:15 Koncentrowanie somatyczne
15:15 – 16:15 Terapeutyczny dialog
16:15 – 17:15 Dialog w trakcie pracy z ciałem
Dzień 4 (czerwiec 24, 2019)  Wszystko razem
Obserwacja demonstracji sesji Hellerwork. Nauka umiejętności potrzebnych do wykonania sesji. Wymiana sesji między studentami.
09:00 – 10:00 Praktyczne zajęcia ruchowe Hellerwork
10:00 – 10:15 Przerwa
10:15 – 12:15 Demo sesji Hellerwork (pytania i odpowiedzi)
12:15 – 13:15 Przerwa obiadowa
13:15 –17:15 Wymiana sesji (połączenie wszystkich zdobytych umiejętności)
Zapraszamy Was na całkowicie nowe i wyjątkowe szkolenie, które przeznaczone jest dla:

➡ masażystów,
➡ terapeutów integracji strukturalnej,
➡ fizjoterapeutów,
➡ osteopatów,
➡ naturopatów,
➡ lekarzy,
➡ dla wszystkich osób pracujących dłońmi z ciałem pacjenta,
➡ trenerów personalnych,
➡ instruktorów jogi, pilates,
➡ instruktorów innych metod ruchowych zainteresowanych poszerzeniem wachlarza swoich umiejętności,
➡ psychologów,
➡ psychoterapeutów

TERMIN SZKOLENIA:

podamy wkrótce

KOSZT SZKOLENIA:

2500 zł

ZGŁOSZENIA:

WARUNKIEM UCZESTNICTWA JEST WYPEŁNIENIE FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO ORAZ WPŁATA ZALICZKI 500 zł – w ciągu tygodnia od wysłania zgłoszenia na konto organizatora ODZ-Holistyka. Następnie, najpóźniej 14 dni przed zjazdem należy opłacić pozostałą kwotę szkolenia. Jeżeli szkolenie nie odbędzie się z naszej winy (np. nie zbierze się odpowiednia liczba chętnych) – zaliczka zostaje zwrócona. W przypadku rezygnacji z kursu przez uczestnika, przedpłata nie podlega zwrotowi.

Formularz na stronie: https://holistyka-odz.pl/integracja-strukturalna-hellerwork/

WPŁATA NA KONTO:

mBank 98 1140 2004 0000 3302 7677 2044  Magdalena Boroń

z dopiskiem Integracja strukturalna Hellerwork, imię i nazwisko, nr telefonu

MIEJSCE KURSU:

Pabianice (ŁÓDŹ) dokładną lokalizację sali szkoleniowej podamy wkrótce

WSPÓŁORGANIZATOR:

masaztkanekglebokich.pl
Łukasz Czubaszewski, Piotr Szałański S.C
27 Grudnia 9/8, 61 – 737 Poznań

kontakt:

Agata Konarska
szkolenia.mtg@gmail.com
☎ +48 662 310 264

POZOSTAŁE:

W cenie barek kawowy

Odbyty kurs poświadczamy dyplomem