Magdalena Maria Boroń

Pani Magdalena Maria Boroń od 8 lat zajmuje się szeroko pojętą naturoterapią. Odkryta pasja, talenty, zdolności oraz w głębi serca drzemiące zamiłowanie do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, sprawiły że postanowiła stworzyć odpowiednie miejsce skupiające holistyczne terapie. Tak właśnie w 2012 roku powstało Studio Medycyny Holistycznej w Lublinie, w którym nadrzędnym celem Pani Magdaleny była terapia schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu, prowadzona metodami terapii manualnej wspomaganej naturalną wiedzą i sztuką terapeutyczną medycyny wschodu. Pomysł i idea bardzo szybko przyjęła się wśród lokalnego społeczeństwa, które doświadczało na sobie uzdrawiających efektów terapii. W tym czasie Pani Magdalena zdobywała kolejną wiedzę praktyczną i teoretyczną podnosząc swoje kwalifikacje i umiejętności aby w sposób jak najbardziej szybki i skuteczny pomóc cierpiącym w bólu i problemach. W szczególności z zakresu metody i sztuki chiropraktyki, oraz terapii energetycznej i praktyk rytuałów ludowych. Dzięki temu jej praca z organizmem jest spójna i opiera się na trzech płaszczyznach: fizycznej, emocjonalnej i duchowej. Umiejętności i wiedza poświadczone są licznymi certyfikatami, dyplomami oraz opiniami i wdzięcznością zadowolonych pacjentów. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu naturoterapią i chiropraktyką w Polsce, pod szyldem Studio Medycyny Holistycznej, powstały trzy kolejne gabinety w Warszawie, Rzeszowie i Sandomierzu.

 

 

Idee i działalność Studio Medycyny Holistycznej:

 

Bardzo szybko Pani Magdalena została zauważona przez lokalne radio, telewizję i prasę, udzielając wywiadów na tematy dotyczące holistycznych terapii. Chiropraktyką zainteresowała się także największa w Polsce telewizja TVP, wybierając z grona polskich chiropraktyków Panią Magdalenę, aby na żywo w programie Pytanie na Śniadanie zaprezentowała pokazowy zabieg, opowiedziała i wytłumaczyła idee sztuki chiropraktyki:

 

 

W 2017 roku Pani Magdalenie udało się doprowadzić na drodze formalnej ustanowienie Ośrodka Doskonalenia Zawodowego „Holistyka” w Lublinie – placówki kształcącej w formach pozaszkolnych, na kursach, szkoleniach, warsztatach i seminariach. Pomysł ten tkwiący w sercu pani Magdaleny przez kilka lat, udało się wprowadzić w życie. Ośrodek ten jako platforma dla kształcenia z zakresu wiedzy naturoterapeutycznej ma na celu skupiać osobistości, wykładowców, wieloletnich uznanych w kraju i za granicą praktyków z zakresu Naturoterapii, Bioenergoterapii, Radiestezji, Chiropraktyki, Biomasażu jak również w zakresie rozwoju osobistego. 

W ODZ Holistyka, Pani Magdalena jako właściciel ośrodka, wykładowca i instruktor prowadzi szkolenie zawodowe NATUROPATA przygotowujące do egzaminu państwowego na czeladnika Naturopata – zawodu prężnie rozwijającego się w Polsce. Dzięki powstałej placówce, może dzielić się także swoją pasją i tajemną wiedzą szeptuchowania, na swoim autorskim kursie w którym można poznać ludowe rytuały, szepty i magiczne prawidła https://www.facebook.com/SzeptuchaNaSzpilkach/

 

mgr Magdalena Maria Boroń

tel. 535 859 706
studioholistyki@interia.eu

referencje:

Mistrz Naturopata (Naturoterapii) – nr dyplomu 10574/2015
(egzamin mistrzowski – państwowy: Izba Rzemieślnicza Mazowsza Kurpi i Podlasia w Warszawie)
Dypl. Chiropraktyk – Certyfikat Kompetencji  nr 119
(egzamin Akademia Chiropraktyki w Toruniu)
Dypl. Bioenergoterapeuta – nr dyplomu 1985/2012
(egzamin czeladniczy – państwowy: Izba Rzemieślnicza Małej Przedsiębiorczości w Katowicach)
Dypl. Terapeuta z zakresu MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH I ROZLUŹNIANIE MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWE, TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYM, ROLFING oraz S.O.T. (USA)
(ukończyła kursy: masaztkanekglebokich.pl,  Star Valley Herbal College)
Absolwentka Akademii Chiropraktyki dr n. med. DC Henryka Dyczka, z/s w Toruniu.
Uczestnik szkolenia Amerykańskiej Chiropraktyki SOT oraz Rolfingu u Dr Chiropraktyki Kala Sellersa DC, MH, MT
Uczestnik kursu OSTEOPATIA PEDIATRYCZNA u Nancy Nunn-Osteopath
Ukończyła kurs Bioenergoterapii u Pana Jerzego Strączyńskiego (www.energoterapia.pl)
Należy do stowarzyszenia: Chiropraktycy Polscy, www.chiropraktycy.pl
Należy do stowarzyszenia: International Association of Deep Tissue Massage Practitioners
Należy do: Polskie Stowarzyszenie Duchowych Uzdrowicieli, nr legitymacji 181, www.psdu.pl
Ukończyła Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z zakresu BLS AED i stanów zagrożenia życia.
W wolnych chwilach pasjonuje się malarstwem sztalugowym www.magdalenaboron.blogspot.com  oraz Ludowym Znachorstwem https://www.facebook.com/SzeptuchaNaSzpilkach/

        

 

    

 

Publikacje i Wywiady:

Mirosław Zaworski SZAMANKA 10.04.2015r.

Telewizja WSCHÓD – „Twoje Zdrowie-Studio Medycyny Holistycznej” 10.05.2017r.

Życie siedleckie nr 6/2017r. „Chiropraktyka to sposób na zdrowy kręgosłup”

Pytanie na śniadanie TVP 2 „Chiropraktyka- hit czy mit?” 27.02.2018r.

Czwarty Wymiar nr 3/2018 „Dłonie zamiast skalpela”

„Profilaktyka Wad Postawy”- Wykłady na Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łukowie, Program Przemiany Seniorów w Lublinie i inne.

 

   

 

GALERIA:

mgr Magdalena Maria Boroń z (od lewej):

mgr Mariusz Dąbrowski; dr n.med. D.C. Henryk Dyczek; D.C. Kal Sellers; dr Marek Prokopienko; mgr Piotr Szałański; Antoni Przechrzta MA mNFSH

     

wykład „Profilaktyka kręgosłupa”

(od lewej): wyjazd rehabilitacyjny Busko Zdrój – Solec Zdrój, pozytywne przemiany seniorów Lublin:

 

mgr Magdalena Maria Boroń prowadząca zajęcia w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego Holistyka: